Interesanti, Noderīgi

Vējonis nācis klajā ar jaunu paziņojumu, kurš būtu jāzina ikvienam iedzīvotājam

Vējonis pēdējā laikā aktīvi iesaistījies dažādās aktivitātes valsts stukrūtas uzlabošanā un šoreiz izteicies diezgan īsi un konkrēti par valsts Pārvaldes sistēmu un notiekošo situāciju valstī. Kas tas šoreiz par to visu bija sakāms? Izglītības jomai tiek novirzīts pietiekami daudz līdzekļu, savukārt streiku organizēšana ne vienmēr ir labākais veids, lai panāktu kādus rezultātus, komentējot skolotāju algu pieauguma jautājumu, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš skaidroja, ka izglītības sistēmā ir jāturpina sāktās reformas, kas nozīmē, ka ir jāizvērtē, cik efektīvi tiek izlietoti jau piešķirtie līdzekļi, kā arī jāvērtē attiecība starp skolotājiem un skolēniem, izdarot attiecīgus secinājumus. Vējonis uzsvēra, ka tas ir mājasdarbs, kas Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) jāveic un neviens šo uzdevumu nav atcēlis. “Veicot izmaiņas izglītības sistēmā, iespējams, veidosies papildu līdzekļi, kā arī valdībā tiks meklēti papildu līdzekļi, ja varēs pamatot to nepieciešamību,” teica Valsts prezidents.

Vējonis

Vējonis uzsvēra, ka būtiskākais ir domāt un vērtēt, cik efektīvi pašlaik tiek izmantoti līdzekļi. Izglītības jomai tiek novirzīts pietiekami daudz līdzekļu, tādēļ jāveido aktīvs dialogs starp skolotājiem, skolotājus pārstāvošām organizācijām un valdību, lai meklētu risinājumus situācijai, uzskata Valsts prezidents.

“Streiku organizēšana ne vienmēr ir labākais līdzeklis, lai panāktu kādus rezultātus. Manuprāt, ir ļoti būtiski sēdēt pie sarunu galda un ar konkrētiem pierādījumiem pierādīt, kāpēc tur ir jāiegulda, cik efektīvi tiek izmantoti jau esošie līdzekļi un kopīgi jāmēģina rast risinājums,” teica Vējonis. Tomēr tas nebūt vēl nav viss!

Šķir nākamo lapu un uzzini, kas tika sacīts tālākloading...