'
Šokējoši

Vai rakstnieks Pauls Bankovskis īsi pirms nāves teicis atvadu vārdus soctīklos?

unnamed-5
Svētdien Latviju pāršalca skumja ziņa – mūžībā pāragri devies pazīstamais rakstnieks un publicists Pauls Bankovskis. Vēl pēc dienas policija atzina, ka sākta izmeklēšana un krimināllieta saistībā ar 47 gadus vecā literāta nāvi.

Savukārt izdevums “Privātā Dzīve” citē rakstnieka paziņas, kas neslēpuši: Bankovskim beidzamajā laikā bijušas problēmas ar sirdi un arī atkarība no alkohola, kas īpaši saasinājusies pēc dzīvesbiedres, rakstnieces Andras Neiburgas nāves šā gada martā.

Draugos un paziņās bažas radījusi arī Bankovska pēdējā publiskotā fotogrāfija vietnē “Instagram”.


View this post on Instagram

Ar gie v

A post shared by Pauls Bankovskis (@bocasine) on

Tajā redzamas murskulī nosviestas bikses un dīvains teksts: “Ar gie v.” Iespējams, rakstnieks bija gribējis uzrakstīt atvadu vārdus – ardievu.

Bankovskis dzimis 1973. gadā Līgatnē, mācījies Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā un studējis filozofiju Latvijas Universitātē.

Kopš 1993. gada publicēja prozu, viņa darbu klāstā ir “Laiku grāmata”, “Plāns ledus”, “Padomju Latvijas sieviete”, “Čeka, bumba un rokenrols”, “Sekreti”, “Eiroremonts”, “Ofšors”, “Drēbes jeb Ādama tērps”, “Svētā Bokasīna koks”, “Labais vienmēr uzvar”, “Skola”, “18”, “Pasaules vēsture”. Vairāki viņa darbi tulkoti arī svešvalodās.

Bankovskis bijis arī scenārija līdzautors filmai “Baiga vasara”, kā arī veidojis scenārijus filmām “Klucis – nepareizais latvietis”, “Pasažieri”, “Degošais”.

Studiju laikā kā ārštata autors strādājis laikrakstos “Literatūra un Māksla”, “Labrīt”, žurnālā “Rīgas Laiks”, vēlāk arī laikrakstā “Diena” un portālā “Ir.lv”.