Interesanti, Šokējoši

Tiek paziņots, ka “Rīgas satiksmei” ļoti strauji tuvojas maksātnespēja un tas var radīt problēmas visiem!

Vienīgais veids, kā uzņēmumam izglābties, pēc uzņēmuma pagaidu valdes priekšsēdētāja Anrija Matīsa domām, ir saņemt Rīgas domes finansējumu 37 miljonu eiro apmērā. Papildus kredīts, ko uzņēmums bija ņēmis un plānojis iztērēt jaunu tramvaju iegādēj, esot atdods darbinieku algās, sadārdzinātas degvielas iegādei no āzemju partneriem, pie tam veseli 40% no naudas, ko iedzīvotāji samaksāja par e-taloniem, ir piešķirti e-talonu sistēmas uzturēšanai, – tādas finansiālas detaļas Matīss atklāj žurnālam “Ir” un atzīst, ka bez domes atbalsta uzņēmums Marta mēnesī iespējams kļūs par maksātnespējīgu.

                “Neviens to nevarētu pieļaut. Iedotu kaut kādu avansu,” izsakās Matīss.Vēl vairāk situāciju saasināja iepriekšējā nedēļā veiktais uzņēmuma finansiālā stāvokļa novērtējums no auditorfirmas “Ernst & Young”. Pats Matīss gan atsakās atklāt precīzus ciparus, taču sniedz komentārus par būtiskākajām uzņēmuma  problēmām.

Riga

                Žurnāls “Ir” pēc sarunas ar pagaidu valdes priekšsēdētāju, savā publikācijā raksta: “Visvairāk Rīgas Satiksmes naudas aiziet tieši uzņēmumam “Rīgas Karte”. Tas uztur transporta e-talonu sistēmu, autostāvvietu aparātus un termināļus skolu ēdnīcās, kuros bērni pīkstina savas Rīdzinieku kartes, lai saņemtu bezmaksas pusdienas. Pagājušajā gadā šim sadarbības partnerim Rīgas Satiksme samaksāja 27,7 miljonus eiro, turklāt katru gadu summa tikai palielinās. Piemēram, par e-talonu sistēmas uzturēšanu sabiedriskajā transportā pērn samaksāti 15 miljoni, lai gan ienākumi no pārdotām biļetēm ir aptuveni 40 miljoni.

Tātad gandrīz 40% aiziet sistēmas uzturēšanai, kas varētu būt mūsdienīgāka — tā vietā, lai par braucienu tieši norēķinātos ar bezkontakta bankas karti turpat autobusā vai tramvajā, pasažierim biļete vispirms jāiegādājas kioskā vai par paaugstinātu maksu pie transporta vadītāja. Vēl absurdāks piemērs ir termināļi skolu ēdnīcās. Viena tāda aparāta īres maksa Rīgas Satiksmei katru mēnesi izmaksā 60 eiro jeb 720 eiro gadā, lai gan pati iekārta maksā 485 eiro.”

                Žurnālā arī aprakstīt, ka daļa aizņemtās naudas no SEB bankas tika izdota darbinieku algās, jo uzņēmuma vienkārši vairs nebija līdzeķļu. Par kredītu 50 miljonu eiro vērtībā Rīgas Satiksme plānoja iegādāties 20 zemās grīdas tramvajus.

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumuloading...