'
Interesanti, Noderīgi, Notikumi

Reklāmas iespējas uzņēmējiem šodien

Saka, ka uzņēmējam jebkura iespēja reklamēties jāprot izmantot. To meistarīgi apspēlēja arī pasaulē 1. datētās reklāmas autors, tirgotājs no Ēģiptes, kas uz papirusa lapas izplatīja ziņu par aizbēgušu vergu. Ļoti atjautīgi tirgotājam izdevās izstrādāt savu mārketinga stratēģiju: piegādājot saimniekam ziņu par redzēto vergu, piesolīta puse zelta monētas, bet atvedot to uz viņa veikalu, kurā tiek austi pasaules skaistākie audumi, vesela monēta!

rakstubibliotēka 2 (1)

21. gs. digitālajā mārketingā to sauktu par call to action jeb pamudinājumu, pēc kura klients spers vajadzīgos soļus, lai uzzinātu vairāk par reklamēto produktu vai pakalpojumu, vislabākajā gadījumā – tūlīt steigsies to iegādāties. Tāpēc ne velti Hapu, tirgotājs no Tēbām, vēl paguvās piemetināt, ka ikvienam viņa veikalā iespējams iegūt tieši tādu audumu, par kādu tiek sapņots. Kur nu vēl labāk? Atlīdzība un iespēja iegūt pirmās zortes audumus.

rakstubibliotēka 1

            Lai arī sākotnējais ziņas iemesls bija vajadzība atgūt zaudēto vergu, zaudējumu tirgotājs pārvērta izdevībā uzrunāt potenciālos klientus. Ar to, iespējams, arī sākās mārketinga vēsture aptuveni 3000 gadus pirms Kristus.

Šodien šis papirusa gabals glabājas Lielbritānijas Muzejā kā apliecinājums tam, ka reklāmas vēsture ir vairākus tūkstošus gadu sena, un kā pagodinājums tirgotāja attapībai un piemērs uzņēmēja cienīgai domāšanai.

 Afišas – pilsētas dvēseles
Kā Hapu laikā, tā arī tagad pircējs alkst pašu labāko. Lai to varētu pēc iespējas veiksmīgāk sameklēt, sludinājumu sfēra Latvijā nav stāvējusi uz vietas, un šodien jaunākās paaudzes portāli piedāvā to, par ko iepriekš vēl nevarējām ne sapņot. Čaks afišas savā laikā dēvēja par pilsētas dvēselēm, šodien visu uzzinām internetā – tieši digitālā vide ir tā, kur čum un mudž krāsainas un saistošas reklāmas un atrodams visu pasākumu kalendārs.

Jau kādu laiku Latvijā pieejami bezmaksas sludinājumi dalder.lv. Tas ir portāls, kas viens no pirmajiem ieviesa bezmaksas sludinājumu koncepciju. Turklāt ne vien tas uzņēmējiem paver izdevīgākus nosacījumus un vietu reklāmai, bet arī piešķir katram uzņēmējam savu tiešsaistes afišu stabu, jeb kā to sauc portāla izveidotāji – mini mājaslapu jeb uzņēmuma vizītkarti.

Atšķirībā no citiem sludinājumu portāliem, kuros mārketings aprobežojas tikai ar iespēju ievietot sludinājuma tekstu, Dalder ir daudz modernāka, inovatīvāka un daudzpusīgāka platforma, kas pirkšanas un pārdošanas procesu dara daudz bagātāku. Ne vien sludinājums ir bez maksas, bet gluži kā Hapu, arī uzņēmējs Dalder var sākotnējo sludinājumu apaudzēt, izpaužoties savas mājaslapas papildus sekcijās.

Ikviena uzņēmuma mini mājas lapa organiski iekļaujas Dalder lapā, tajā atrodamas standarta mājaslapu iedaļas, tādas kā “Par mani”, “Kontakti”, “Jaunumi” un “Atsauksmes”. Ne vien klients uzzina par konkrēto preci vai pakalpojumu, kuru meklējis, bet atrod daudz vairāk. Sadaļā “Par mani” uzņēmējam dota plaša vieta, lai saviem klientiem pastāstītu visu, kas liekas svarīgs – vai tā būtu uzņēmuma vēsture, vērtības, vīzija vai stāsts par kopējo pakalpojumu klāstu.

Turklāt šeit nāk klāt pavisam jauna, sludinājumu portāliem Latvijā nebūt ne ierasta sekcija, kurā paredzēta vieta lietotāju atsauksmēm. Kā zināms, vārds tautā izplatās ātri, bet atsauksmes klientam ir kā uzticamības garants, ka sadarbība ar uzņēmumu būs droša. Arī pārdevējam tas ļauj pārliecināties par pircēja godprātību, jo Dalder lasāmas atsauksmes ne vien par to, kāds nu kurš ir pārdevējs, bet arī – pircējs.

Par anonīmām atsauksmēm nav iemesla satraukties, jo savu viedokli var izteikt tikai reģistrēts lietotājs, kam savā profilā jānorāda vārds un uzvārds. Nākotnē paredzēts šo funkcionalitāti uzlabot, ieviešot transakciju atsauksmes. Tas nozīmē, ka atsauksmi varēs ierakstīt tikai pēc apstiprināta darījuma.

 Kā izmantot Hapu atjautību ar Dalder?
Jau šobrīd uzņēmumi, kas lieto dalder.lv, sociālajos tīklos to reklamē kā savu oficiālo mājaslapu. Lai parūpētos par nepieciešamo call to action, kas klientu mudinātu sazināties ar uzņēmumu vai kļūt par tā sekotāju, viss vajadzīgais jau iestrādāts mājaslapā. Katrs uzņēmējs savā profilā var ievietot linkus, kas ved uz tādu sociālo tīklu platformām kā Facebook, Instagram vai Pinterest. Tas nozīmē, ka šajā vidē jaunais klients regulāri saņems uzņēmuma jaunumus.

Lai mudinātu sazināties ar uzņēmumu un neatstātu savu jautājumu neatbildētu, Dalder pieejama arī tiešsaistes čata platforma. Poga, kas ļauj tūlītēji sazināties ar noteiktu uzņēmumu, pieejama katra uzņēmēja profilā. Ja negribas zvanīt, klients ērti savu jautājumu uzreiz var uzdot šeit. Saņēmējs par jaunu ziņu uzzina, ienākot savā profilā. Ja portāls netiek atvērts, info par jauno ziņu tiek sūtīta e-pastā. Ja abas puses ir online, var vienlaikus sarakstīties gluži kā Facebook.

                     Vairāk iespēju aizsniegt klientu
Dalder arī izdevies apvienot vairākus mārketinga rīkus vienuviet. Ierasts, ka dāvanas un sludinājumus lietotāji meklē atsevišķās vietnēs, bet šajā platformā lietotājam vairs nav jāpārslēdzas no vienas lapas uz citu, lai atrastu nepieciešamo. Par advancētāku pārdošanas kanālu izmantošanu gan tiek pieprasīta samaksa, taču izdevumi veido vien 10% no ierastajām izmaksām par līdzīgām funkcijām.

            Pakalpojumu vai preci uzņēmējs var virzīt kā dāvanu, vai tā būtu dejas klase vai atpūta SPA, dāvanas ievietošana 1 kategorijā izmaksā 5 EUR. Lai piesaistītu lielāku daudzumu jauno klientu, var rīkot akciju. Atšķirībā no citām lapām, kurās noteikts, ka atlaidei jābūt vismaz 50%, Dalder tas nav obligāti. Arī izvēloties reklamēties ar kuponu starpniecību, var piešķirt jaunajiem klientiem pievilcīgu iepazīšanās atlaidi.

           Kādu atlīdzību sola Dalder?
Arī dalder.lv nesmādē teju 5000 gadus seno Hapu piegājienu, piesolot ko līdzvērtīgu tā laika zelta monētai visiem tiem, kas reģistrējas portālā pirmoreiz. Lai droši pārliecinātos par papildus mārketinga rīku efektivitāti un tos izmēģinātu, Dalder ikvienam jaunajam reģistrētajam lietotājam dāvina 50 EUR digitālajā maciņā, lai pamēģinātu maksas funkcijas, ar kuru palīdzību izcelt savu piedāvājumu.

Turklāt Dalder rūpējas, lai katrs uzņēmējs varētu aizsniegt pēc iespējas vairāk klientu. Automātiski tiek nodrošināts tulkojums 3 valodās – latviešu, krievu un angļu. Tas nozīmē, ka arī Latvijā dzīvojošie ārzemnieki beidzot varēs piekļūt sludinājumu platformai. Ikvienas pilsētas vai novada iedzīvotājs lapas labajā stūrī var izvēlēties savu lokācijas vietu un iepazīties ar uzņēmumu piedāvājumu vietējā mērogā, uz sava lokālā tiešsaistes afišu staba.

Dalder līdzinās vietējam ceļvedim, kas sniedz informāciju par visu – gan par skolām, bērnu dārziem, teātriem, bāriem, kafejnīcām, gan jogas grupām, ārstiem, frizieriem, galdniekiem un visu, kas vien varētu būt aktuāls. Šeit ikviens uzņēmējs atradīs īsto kategoriju, lai izvietotu savu piedāvājumu, un tam nebūs jāsaplūst ar pārējiem neskaidra satura mapē ar nosaukumu “Citi”.

Sludinājumi dalder.lv uzņēmējiem piedāvā vērtīgus rīkus, lai parādītu sevi klientiem no labākās puses, reklamētos par izdevīgākām cenām un iegūtu tādas fīčas un bonusus, kurus citas līdzīga satura lapas nenodrošina. Ja esi par bezmaksas sludinājumiem un vēlies iegūt savu mājaslapu, reģistrējies!