'
Interesanti, Noderīgi, Notikumi

Pavisam pēkšņā nāvē no šīs pasaules prom ir devies Latvijā ļoti zināms un mīlēts cilvēks

Tapis zināms, ka sestdien 83 gadu vecumā pavisam pēkšņā nāvē no šīs pasaules prom devies bijušais Saeimas deputāts Pēteris Tabūns, tā ir informējuši viņa ģimenes locekļi, kuriem ir skumji par esošo un notikušo situāciju.

sveceeeees

Konkrētais LETA arhīvs liecina, ka Tabūns ir dzimis tālajā 1937. gada 20. Janvārī Ludzas rajonā, Mežvidu pagastā – Annasmuižā. Tā bija zemnieku ģimene, kurā kopumā auga veseli astoņi bērni, līdz ar to ģimene tajā apvidū bija pati lielākā un ļoti labi atpazīstama.

aaaaaaaaaaaaaaaaa

Pēteris Tabūns jau tālajā 1970. gadā absolvēja Latvijas Universitāti, pilnīgā iegūstot žurnālista izglītību. Vairāk nekā 20 gadus viņš strādāja žurnālistikā, vēlāk ieņemot arī Latvijas Radio galvenā redaktora un komentētāja prestižo amatu. Jau 1993. gadā viņš tika ievēlēts 5. Saeimā no Latvijas Nacionālās Neatkarība Kustības saraksta.

Viņš kandidēja arī 10. Saeimas vēlēšanās no nacionālās apvienības ar nosaukumu Visu Latvijai – Tēvzemei un Brīvībai LNNK saraksta, tomēr par spīti visam, tā arī netika ievēlēts. Un jau pavisam nesen 2018. Gadā iznāca Tabūna grāmata ar nosaukumu – Latvijas Dzīvības stratēģija.

bildee

Šajā grāmatā ir pilnībā atpoguļoti notikumi valstī neatkarīgas atjaunošanas laika un tā kopējā periodā. Grāmatā ietverti arī vairāki atmodas laikā radio ēterā raidītie komentāri.