Šokējoši

Neaptverama nežēlība: Rikavā saimnieks līdz nāvei nospārda suni; aculiecinieki neiejaucas

Kadri no video

Prātam grūti aptverama nežēlība pret uzticīgu mājas sargu notikusi Rikavas ciemā Rēzeknes novadā: kāds vīrietis daudzu aculiecinieku priekšā tik nežēlīgi piekāvis kucīti, ka tā vēlāk mājās nomirusi. Trakākais, ka neviens nav iejaucies un apturējis šo rīcību, vēsta raidījums “Bez Tabu”.

Plašāka sabiedrība par notikušo uzzinājusi pēc tam, kad viena no iedzīvotājām ziņojusi par bezsirdi Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD). Bet arī dienesta darbinieki nav īpaši steigušies, jo dzīvnieka saimnieks nav ticis apmeklēts vēl vairākas nedēļas pēc notikušā, lai gan vīrietim, kuru, kā vēlāk atklājās, piemeklē agresijas lēkmes, mājās ir arī citi suņi.

Par 12. jūnija notikumiem raidījumam “Bez Tabu” pavēstīja Rikavas iedzīvotāja, kura nevēlējās atklāt savu vārdu. Viņa par cietsirdību pret suņu meiteni uzzinājusi no citiem iedzīvotājiem vairākas dienas pēc notikušā. Liela auguma suns 12. jūnijā vienatnē iegājis veikalā Rikavas nomalē. Suns, kā vienmēr, bijis miermīlīgs.

Vēlāk veikalā pēc suņa ieradās dzīvnieka saimnieks, esot bijis ļoti agresīvi noskaņots.

“Man stāstīja, ka veikalā bijuši cilvēki: apmeklētāji un pārdevēja. Kas tur viņam [suņa saimniekam] nav paticis. Viņš pastiepa suni pavadā uz augšu tā, ka sunim esot izkārusies mēle. Tad ar kāju sita pa mugurkaulu, spēra. Nežēlīgi spārdījis. Pēc tam, ejot uz mājām, stiepis saitē un spārdījis. To redzēja cilvēki, kuri bija veikalā un pārdevēja, pa logu no bibliotēkas to redzēja bibliotekāre, kad viņš turpināja sist suni, vedot viņu mājās. [Pēc tam] mājās suns nav izdzīvojis. Līdz šim brīdim, kamēr viņš nenosita savu suni, mums nebija aizdomu, ka viņš varētu būt tik ļoti nelīdzsvarots cilvēks,” raidījumam atklāja sieviete, kura bija zvanījusi uz PVD un arī “Bez Tabu”.

“Bez Tabu” apmeklēja veikalu, kurā sākās agresija pret suni. Tur sastaptā pārdevēja todien bija darba vietā, apstiprināja iedzīvotājas teikto. Pārdevējas acīs, stāstot par redzēto, sariesās asaras: “Pēc tam sapratu, ka suns, te atnākot, man lūdza palīdzību. Man tā šķita. Kura kuce neietu mājās, ja viņai tur palika kucēni? Viņš sāka sist šeit. Stiepa suni, savāca, sita, sita, sita. Arī žņaudza ar kaklasiksnu, sita ar kāju. Sita vairākās vietās.

Ejot pa ceļam uz mājām, turpināja sist. Un tā arī nosita. Viņš suni nosita. Interesanti, ka, kamēr viņš sita suni, dzīvnieks neizdvesa ne skaņas, nespiedza, neaizstāvējās. Saimnieki šim sunim bija dieva vietā. Kucīte klausīja katru pavēli. Dzirdēju, ka vīrietim ir problēmas ar nerviem. Viņš te dzīvo salīdzinoši nesen. Pārvācās šurp ne tik sen.”

Pārdevēja žurnālistiem stāstīja, ka par dzīvnieka bojāeju mājās pēc piekaušanas sarunās ar citiem iedzīvotājiem pavēstījusi vīrieša sieva, kura bijusi satriekta par vīra pastrādāto.

Neviens aculiecinieks, izņemot iedzīvotāja, kura par cietsirdību uzzināja pēc vairākām dienām, neziņoja policijai un/vai PVD par redzēto. Līdzcilvēku vienaldzība šokē nevienaldzīgo iedzīvotāju. Viņa “Bez Tabu” stāstīja, ka neviens arī neesot aizrādījis vīrietim un centies apturēt agresiju pret dzīvnieku. Uzrunātie aculiecinieki atzīst, ka neesot iesaistījušies, bet esot žēl dzīvnieka. Dažs stāsta, ka, redzot notikušo, bijuši šokēti un neesot zinājuši, kā rīkoties.

Nelaiķa kucītei ir vairāki kucēni, kuri dienā, kad “Bez Tabu” viesojās Rikavā, skraidīja saimnieku pagalmā. Tāpat pagalmā raidījuma komanda redzēja vēl vienu pieaugušu suņu puiku.

Žurnālistiem izdevās sastapt vīrieti, nelaiķa suņa saimnieku, kura pāridarījums dzīvnieku nogalināja, bet viņš runāt atteicās, savukārt sieva apgalvoja, ka iepriekš viņai izdevies kontrolēt dzīvesbiedra dusmu izpausmes.