'
Interesanti, Neticami, Noderīgi

Milzīgs pavērsiens Frīdenberga mantojuma lietā – Tas ir sadalīts, taču Valtera sieva pēkšņi izdara šo…

2018. gada oktobrī mūžībā aizgāja 30 gadus vecais mūziķis un TV raidījumu vadītājs Valters Frīdenbergs. Valtera mantojums ilgu laiku bija neskaidrs, taču tagad tas tiek pētīts sadaļā Kas jauns

vadd

Pirms dažām nedēļām “Kas Jauns” rakstīja, ka Kaslis Būmeisters vai Kaža nopirka motociklu, kas savulaik bija Valtera bērnības draugs Valters (Valters) dzīvoja pēc Frīdenberga mantojuma sadalīšanas. Vai tas nozīmē, ka arī pārējais mantojums ir sadalīts, un visbeidzot ir zināms Valtera bērnības mājas Pārdaugavā īpašnieks?

kaza

Dažas mājas Pārdaugavā joprojām pieder viņa dievietei Kopš bērna piedzimšanas Volterss dzīvo Ulmaņa stila namā Pārdaugavā. Šī divstāvu ēka piederēja Valtera vecvecākiem, katrā stāvā ir trīs istabas un divistabu dzīvokļi. Pusgadu pirms Valtera divdesmitās dzimšanas dienas viņa vecmāmiņa Elizabete Ogle atdeva īpašumu mazdēlam.

aaaaaaaaaaaaaaa

Četrus gadus vēlāk Valters ēkā pārdeva dzīvokli par gandrīz 12 000 eiro un dzīvoja vienā no tiem. Kad Frīddenbergs nomira 2018. gadā pēc cīņas ar ļaunu slimību, viņa mantojums sāka pāriet. Likās, ka neviens nezina, kur novietots Valtera motocikls, un nebija skaidrs, kur pelni pārvērta par mūziķu čūlas.

Nu, šķiet, ka Valtera pēdējās vēlēšanās viņa 1317 kvadrātpēdu īpašums tika sadalīts četrās daļās – viņa draudzene Kristīna Pegle, viņa draugs Mareks Berente un abas meitas Estre un Renāte. Tātad, kā mantinieki rīkojas ar savām akcijām?

Saskaņā ar zemesgrāmatas sniegto informāciju šīs mājas tika pārdotas cilvēkiem, kuri iepriekš no Frīdenbergas bija iegādājušies vienu no ēkas dzīvokļiem. Pirmkārt, viņi nopirka daļu īpašuma no Mareka un Renates par 47 500 eiro, un Kristīne pagājušajā mēnesī šķīra savas akcijas – viņi to pārdeva par 23 750 eiro.

Tādējādi skaidrs, ka īpašums tiešām sadalīts četriem Valtera tuvākajiem cilvēkiem, un šobrīd vienīgā, kas vēl nav šķīrusies no sev atstātajām īpašuma daļām, ir mūziķa nepilnus sešus gadus vecā krustmeita Estere – Valtera brāļa Marsela meita.

Saskaņā ar esošajiem zemes reģistrācijas datiem Brents un dieviete Estere mantojuma apliecību saņēma pagājušā gada maijā. Valtera draudzene Kristīna (Kristīna, daži no mūziķu radiem un draugiem viņu dēvē par “pašpasludinātu līgavu”) sertifikātu saņēma pagājušā gada septembrī, savukārt mazmeita Renāte sertifikātu saņēma tikai šī gada janvārī. Ieguvis sertifikātu.

Tomēr daudzām lietām joprojām ir liela nenoteiktība, un ir labi zināms, ka Valtera Frīdenberga mantojumu ierosināja Valtera līgava.