Šokējoši

Lūk, kur aiziet tavi sūri grūtie maksātie nodokļi! Šī uzceltā māja izmaksāja divus miljonus tagad tā stāv tukša – PALDIES VALDĪBAI!

Par diviem miljoniem eiro celtais Mucenieku bēgļu izmitināšanas centrs stāv pilnīgi tukšs. Vēl salīdzinoši nesen uzceltais aizturēto ārzemnieku patvēruma centrs Muceniekos pašreiz stāv pilnīgi tukšs. Tajā nav neviena aizturētā ārzemnieka. Tā ziņo Neatkarīgā Rīta Avīze (NRA).Tas tāpēc, ka ārzemnieki, kuri lūdz patvērumu Latvijā, tiek izmitināti patvēruma meklētāju centrā, kas Muceniekos atrodas jau vairākus gadus. Turklāt, jaunajā ēkā būtu jānonāk tiem ārzemniekiem, kas robežu šķērsojuši nelegāli un patvērumu lūguši nav.

NRA ziņo: “Pašlaik gan neviena cietumnieka Muceniekos nav. Robežsardzei pietiek vietas otrajā aizturēšanas centrā – Daugavpilī. Tas arī ir tuvāk Krievijas un Baltkrievijas robežai. No tās puses pamatā arī ieceļo visa klientūra. Un turpat arī tiek organizēta viņu izraidīšana.”

7

Valsts robežsardze skaidro, ka izraidāmie ārzemnieki no ieslodzījuma vietu pārvaldes brīvības atņemšanas iestādēm tiek pārņemti tad, kad viņš ir izcietuši pietiekamu sodu par tīšu nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu vai arī kad pabeigtas noteiktās procedūras. Kopš šī gada sākuma par robežas nelikumīgu šķērsošanu aizturēti 45 trešo valstu pilsoņi, no kuriem 43 ir Vjetnamas pilsoņi. No Latvijas izraidīti 66 ārzemnieki, turklāt 50 no tiem arī ir Vjetnamas pilsoņi.

Vjetnamas pilsoņiem ieceļošana Eiropas Savienībā neizdodas ne legāli, ne nelegāli, tāpēc ka labākas dzīves meklējumi nav pietiekams pamats patvēruma piešķiršanai. Turklāt, patveršanās Latvijā viņus neinteresē, viņu galamērķis ir Polija, kurā ir liela vjetnamiešu diaspora.

Taču tas nebūt vēl nav pat viss!

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumuloading...