'
Notikumi, Šokējoši

Liepājnieki kucēnus noslīcina podā un izmet miskastē. Kāds būs sods?

EcoTrashBagPic-e1589490869621-1001x675
Kāds pārītis Liepājā ļoti nežēlīgi izrīkojies ar diviem kucēniem – tie noslīcināti tualetes podā un pec tam atstāti atkritumu maisā pie kāda veikala, vēsta plassaziņas līdzekļi.

Par nežēlīgu izturēšanos pret dzīvniekiem Kurzemes rajona tiesa Liepājā vainīgajiem piemērojusi piespiedu darbu, liecina publiski pieejamais tiesas spriedums.

LASI ARĪ ŠO RAKSTU: RIKAVĀ SAIMNIEKS LĪDZ NĀVEI NOSPĀRDA SUNI

Aizvadītā gada jūlijā sieviete kopīgas alkohola lietošanas laikā pazīstamam vīrietim izstāstījusi par viņas izplānoto noziedzīgo nodarījumu, proti, viņai piederošo trīs kucēnu noslīcināšanu un aicināja viņu palīgā.

Tajā pašā dienā abi ieradās sievietei piederošajā dzīvoklī, kur vīrietis iebāzis katra dzīvnieka galvu tualetes uzpildes tvertnē esošajā ūdenī un turējis tik ilgi, līdz iestājusies kucēnu nāve.

Pēc tam kucēnus viņš ietinis virsjakā un ielicis maisā, ko atdeva sievietei. Spriedumā gan tas nav minēts, taču Valsts policija iepriekš informēja, ka maiss ar beigatjiem suņiem atstāts pie veikala Liepājā, Spīdolas ielā. Maisā ieskatījās sētniece un informēja atbildīgos dienestus par atrasto.

No sprieduma izriet, ka sieviete astoņas reizes sodīta par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem. Pēdējo reizi viņa sodīta par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu. Sieviete prokuratūru informējusi, ka strādā pagaidu darbus un viņas apgādībā ir divi bērni.

Savukārt vīrietis iepriekš sodīts par zādzību. 2010.gadā viņam tiesa par šādu noziegumu piemēroja audzinoša rakstura piespiedu līdzekli – ievietošanu sociālās korekcijas iestādē uz diviem gadiem. Tāpat viņš iepriekš astoņas reizes sodīts administratīvi.

Par sevi vīrietis pirmstiesas procesā sniedzis informāciju, ka strādā kādā uzņēmumā.

Apsūdzētie savu vainu atzina, izdarīto nožēloja un ar prokuratūru vienojās par sodu. Tiesa vienošanos apstiprināja. Sievietei tiesa piemēroja 100 stundas piespiedu darbu un probācijas uzraudzību uz vienu gadu. Savukārt vīrieti tiesa sodīja ar 120 stundu piespiedu darbu un probācijas uzraudzību uz vienu gadu.