Šokējoši

Latvijā ļoti slavens Pediatrs Pēteris Kļava: “60-70% vecāku ir stulbi.” Un Tu visticamāk esi tai skaitā!

Latviešu pediatrs Pēteris Kļava jau 25 gadus visā pasaulē glābj bērnus un dažkārt viņus arī pavada pēdējās gaitās, un viss tikai tāpēc, ka “60-70% vecāku ir stulbi.” – saka ārsts. Ārsta atklātais par to, ar kādām traumām, fiziskām un psihiskām, bērni mēdz iestāties slimnīcas nodaļā, tiešām šokē.

Šajā atklātajā intervijā pazīstamais pediatrs atklāj, kādas muļķības vecāki visbiežāk pieļauj un kas bērniem sagādā vislielākās ciešanas. Un pats galvenais – kā ar to cīnīties.

1

Vecāku atbildība.
1. Visbiežāk gūtās traumas.
Vispopulārākais bērnu nāves iemesls ir ceļu satiksmes negadījumi. Visšokējošākais ir tas, ka vecāki dažkārt sēžas pie stūres dzērumā pat, ja automašīnā atrodas bērns. Tāpat liela problēma ir motorolleri un kvadracikli. Tēvi ir ļoti bezatbildīgi un atļauj saviem 10-12 gadus vecajiem bērniem ar minētajiem transporta līdzekļiem vizināties pa pilsētu. Tas var radīt dažādas nopietnas galvas traumas.

Otrais biežākais nāves iemesls ir noslīkšana. Bērnus bez uzraudzības patstāvīgi peldēties laist nedrīkst. Īpaši, ja viņam ir tikai 11 gadi. Tāpat daudzi negadījumi saistīti ar medikamentu un ķīmisku šķīdumu saindēšanos, kā arī apdegumiem, piemēram, kad bērns iekrīt ugunskurā vai aplejas ar degošu šķidrumu.

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumuloading...