'
Notikumi

Kaunu pazaudējuši: Krāpnieki piedraud upuriem ar policiju, ja nedošot bankas datus!

Foto - Pixabay
Foto – Pixabay

Visiem banku klientiem, bet jo īpaši tiem, kuri izmanto Swedbank pakalpojumus, jābūt ļoti uzmanīgiem un jāseko līdzi, kam dot pieeju savam bankas kontam, jo kārtējo reizi aktivizējušies īpaši nekaunīgi krāpnieki.

Arī banka savā internetbankā jau brīdina par iespējamām krāpnieciskām darbībām – tiek veikti tālruņa zvani bankas vārdā un pieprasīti personas dati.

Kāds vīrietis, kuru mēģināja apkrāpt, Facebook raksta: “Šodien saņēmu zvanu no “Swedbank” ar jautājumu, vai tikko iepirkos internetā, iztērējot 130 eiro. Te nu es ieslēdzu skaļruni un pasaucu kolēģus, lai paklausās, kā mani mēģina apzagt.

Pēc neskaitāmiem jautājumiem par maniem norēķiniem ar karti, lūdza nosaukt personas kodu un bankas lietotāja numuru, lai “glābtu” situāciju. Nebiju gatavs “dalīties” un “pieklājīgi” atvadījos.

Sekoja nākošais zvans ar pārmetumiem par manu bezatbildību, jo mani tieši šobrīd apzogot. Paskaidroju, ka tieši otrādi – ļoti uzmanīgi izturos pret tiem, kas šobrīd mēģina mani apzagt. Zvanītājs solījās vērsties pret mani policijā.”

“Swedbank Latvia” vakar paziņoja, ka esot saņemta informācija par krāpniekiem, kas uzdodas par bankas darbiniekiem.

Viltvārži it kā brīdinot par aizdomīgu darījumu un, lai to anulētu, lūdzot nosaukt kartes numuru, PIN kodu un citu sensitīvu informāciju.

“Atceries, ka banka nekad nelūgs šādu informāciju nosaukt pa tālruni. Ja saņem aizdomīgu zvanu, epastu vai citu informāciju, uzreiz sazinies ar banku,” brīdina “Swedbank”.