Interesanti, Neticami

Baisi! Ticis publiskots video, kurā redzams, kā Irānas gvarde sagūsta un ieņem britu tankkuģi!

Piektdien Irānas Revolucionārā gvarde sagrābusi zem britu karoga esošo tankkuģi “Stena Impero”, uz kura atradās arī 23 apkalpes locekļi un kurš bija ceļā uz Saūda Arābiju. 18 ir Indijas pilsoņi, 3 Filipīnu, kā arī Latvijas un Krievijas valstspiederīgie.

Teherānas sniegtā informācija norāda, ka kuģis pārkāpis starptautiskās tiesības un sadūries ar Irānas zvejas kuģi, līdz ar to ir sākta izmeklēšana un kuģis aizturēts likuma ietvaros.Lielbritānijas ārlietu ministrs Džeremijs Hants oponē, apgalvojot, ka kuģis ticis saņemts ciet Omānas ūdeņos un pēc tam ticis piespiest iebraukt Irānai piederošajos ūdeņos.

gvarde

Līdz ar to kuģa sagrābšana ir pretlikumīga un Irāna tiek aicināta atbrīvot kuģi. Ja tas nenotiks, tad pirmdien Lielbritānijas parlaments informēs par soļiem, ko valdība darīs lietas labā. Kā iespējamais variants ir sankcijas pret Irānu, tomēr Irānas vēstnieks lūdzis Londonu nesaasināt situāciju un dot laiku sarunām ar Irānu.

“Stena Bulk”, kas ir zviedru kompānija un kuģa īpašnieki, arī apgalvo, ka kuģis nav pārkāpis starptautiskās tiesības un ir atradies starptautiskajos ūdeņos.

Šodien Irānas Revolucionārā gvarde publiskojusi video, kurā redzams minētais kuģis uz kura, kā ar ātrlaivām tiek ielenkts kuģis un uz tā no helikoptera nolaižas karavīri.

Šķir nākamo lapu un noskaties video